PRİM İADELİ HAYAT SİGORTASI ANLAŞMASI

Derneğimiz ile AEGON Sigorta firmasının bölge temsilcisi Albeyaz Sigorta ile Prim İadeli Hayat Sigortası anlaşması yapılmıştır.

Söz konusu anlaşma çerçevesinde Sigorta firması tarafından ziyaret edilerek, üyelerimize aşağıda anlatılan avantajlar sunulacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN 0544 415 2134 Numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Söz konusu sigortanın avantajları şu şekildedir:

1-Prim İadeli hayat sigortası ile Dolar yada Euro bazında aylık belirlediğiniz belli bir tutar üzerinden 12 yıl boyunca belli tutarda ödeme yapıp,hayatınızı sigortalattırıyorsunuz. Bu şekilde olası bir yaşam kaybı durumunda sigortalının ailesine yatırılan para ile orantılı bir şekilde ciddi tutarlarda ödeme yapılıyor. Risk gerçekleşmemesi durumunda yatırdığınız paranın tamamını DOLAR YADA EURO şeklinde 12 yılın sonunda geri alıyorsunuz. Yatırılan dövizlerin ekstra olarak vade getirisi olmayacaktır, burada edilen kar dövizin kazanacağı prim ve aşağıda anlattılan vergi kazancıdır.

2-Yatırdığınız tutar (o ayki vergi matrahının yüzde 15 ini geçmemesi kaidesiyle) vergi matrahınızdan düşülerek ödeyeceğiniz vergi tutarı hesaplanıyor. Bu şekilde ödeyeceğiniz GELİR VERGİSİ, yatırdığınız paranın Türk Lirası karşılığının, içinde bulunduğunuz vergi dilimi yüzdesi kadar azalmış oluyor. Ayrıca bu şekilde kümülatif vergi matrahıda azaldığından, yıl sonunda yüzde 35 lik vergi dilimine girecek tutarınız ya olmuyor yada az bir miktar giriyor.

Bir örnekle açıklamak gerekirse:

—- 10.000 tl o ay vergi matrahınız olduğunu ve o ay %27 lik vergi diliminde olduğunuzu düşünelim.                                                                                         Vergi indiriminden faydalanabileceğiniz maksimumum tutar 10.000 tl nin %15 i, yani 1.500 tldir.(dolar bazında şuanki kurla yaklaşık 250 dolar)        Sizinde tam 1.500 tl değerinde dolar yatırdığınızı düşünelim. Bu durumda hesaplanacak vergi matrahınız o ay 10.000 TL-1.500 TL= 8.500 tl olacaktır. Normalde ödeyeceğiniz vergi 10.000 tl nin %27 si olan 2.700 tl iken, artık 8.500 tl nin %27 si olan 2.295 tl olacaktır. Bu durumda aldığınız vergi iadesi net olarak 2.700-2.295 tl= 405 tl olacaktır.

Bu şekilde her ay 1.500 tl kümülatif vergi matrahından düşmüş olacak, böylece yıl sonu yüzde 35 lik vergi dilimine girme ihtimaliniz düşecek yada çok az bir miktarı girecektir.

3-Bu sigortayı yaptıran Aile Hekimlerine, Zorunlu Mesleki Sigorta ilk yıl Albeyaz sigorta tarafından ücretsiz yapılacaktır.

4-Sisteme giriş yapıldığında 30 gün içersinde cayma hakkı bulunmaktadır.

5-Tüm sigorta ve para hareketlerini E-Devlet üzerinden takip edebiliyosunuz.

Sistemin Dezavantajları:

Sisteme giriş yapıldığında, 12 yıldan önce çıkış yapılırsa belirli oranlarda kesinti yapılarak geri ödeme yapılıyor. ilk yıl dolmadan sistemden çıkarsanız yatırdığınız parayı geri alamıyorsunuz.Yıl yıl yapılacak kesintiler aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.