Diyahed İle Memorial Hastaneleri Arasındaki Protokol 01.01.2022 ye Kadar Uzatıldı

Diyarbakır Aile Hekimleri Derneği ile Memorial Dicle ve Memorial Diyarbakır Hastaneleri arasında 2019 yılında yapılan protokol, 2021 yılındada(01.01.2022 ye kadar) devam edecektir. Söz konusu protokol ile derneğimize üye Aile Hekimleri ve 1 dereceden yakınları (eş, çocuk, anne-babası) tüm branşlarda(bazı poliklinik yoğunluğu olan doktorlar hariç)  %100 indirimli muayane olabileceklerdir. Ayrıca yönlendirdikleri diğer yakınları ve hastaları için alınacak olan sağlık hizmetlerinde aşağıda 2. Maddede belirtilen oranlarda indirim uygulanacaktır.

Buna göre;

1-Derneğimiz üyesi Aile Hekimleri ve 1. derece yakınları;

a) Muayene %100 indirimli (Sadece yasal olarak zorunlu olan SGK katılım payı olan 15 TL ödenecektir. )

b) Ameliyatlar % 25 indirimli

c) Yatarak (Medikal) Tedaviler % 25 indirimli

d) Laboratuvar ve Radyoloji Hizmetleri % 50 indirimli

e) Diyetisyen %50 indirimli

2-Aile Hekiminin Yönlendirdiği Hastalar

a) Muayene % 25 indirimli (Yasal olarak zorunlu olan 15 tl SGK katılım payı ödenecektir.)

b) Ameliyatlar % 15 indirimli

c) Yatarak (Medikal) Tedavi % 15 indirimli

d) Laboratuvar ve Radyoloji Hizmetleri % 15 indirimli

Bu hizmetlerden yararlanırken;

  1. Deneğimize üye Aile Hekimlerimiz hastaneye başvuru sırasında derneğimiz tarafından dağıtımı yapılacak olan Üye İndirim Kartlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Üye aidat kartı olmayanlar herhangi bir hekim kimlik kartı ibraz edip, isimlerinin memorial e düzenli olarak gönderdiğimiz güncel listeden kontrol edilmesini isteyip indirimden faydalanabilirler.
  2. Sadece ilk başvuru sırasında e-devlet veya nüfus müdürlüklerinden alınacak nüfus kayıt örneğini götürmeleri durumunda, 1. dereceden yakınları sisteme tanımlanıp sonraki başvurularda Aile Hekiminin yakınları Aile Hekimi yanında olmadan da işlemlerini hızlı bir şekilde yapılabilecektir.
  3. Yönlendireceğimiz hastalar için herhangi bir kağıda hastane ismi ve bölüm belirtildiği takdirde yönlendirdiğimiz kişiler de indirimden yararlanabilecektir. Yönlendirdiğimiz hastalar diğer yakınlarımız ise kendisine eşlik etmemiz durumunda yine indirimden yararlanabilecektir.

*Tüm Türkiye’de Memorial Hastaneleri ile bu şekilde yapılan tek sözleşme örneğidir.

*Bu anlaşmadan sadece dernek üyeleri istifade edebilecek olup, indirimden sadece aidatlarını tam ödeyen üyelerimiz faydalanabilecektir.

* Bu protokolün tüm üyelere hayırlı olmasını diler, sağlıklı günler dileriz.