İzmir de Yaşanan Şiddet Olayı İle İlgili Ahef Eylem Planı

ÖNEMLE DUYURULUR;

İzmir Bornova’ da yaşanan sağlıkta şiddet olayı çete yapısıyla yapılmış terör vakası olarak değerlendirilmelidir.

İzmir Aile Hekimliği Derneği (İZAHED) aldığı kararla Pazartesi günü olayın yaşandığı ASM’ de il derneği yönetimi, çeşitli STK ve il üyeleri ile birlikte basın açıklaması yapma ve ASM’de çalışan meslektaşlarımızı destekleme kararı almıştır.
AHEF Yönetim Kurulunun almış olduğu eylem planı ise;

1 Nisan 2019 tarihinde tüm üyelerimizi 184’ü arayarak yoğun bir şekilde “Bakanlığımızda artan şiddet konusunda bir çalışma var mı bilgi sormak ve ayrıca çalışırken kendimizi güvende hissetmediğimizi anlatmak”, Sabim ‘in bir bilgi hattı olduğunu hatırlatma yönünde görüşmeler yapmak.

2 Nisan’da yapılacak Twitter eylemi ile bir kere daha şiddete dikkat çekmek.

3 Nisan 2019 tarihinde de bu şekilde çalışmanın artık mümkün olmadığını belirterek korkunç olayla karşı karşıya kalmış tüm meslektaşlarımıza destek olmak ve sesimizi duyurmak adına 1 gün iş bırakarak Saat 12.30 da İzmir’de Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapılması  kararlarını alarak; Tüm üyelerini, sağlık çalışanlarını ve sivil toplum örgütlerini 3 Nisan Çarşamba günü İzmir ‘e davet etmişlerdir.

Üyesi olduğumuz AHEF ‘in almış olduğu kararlar çerçevesinde ‘’ Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Boyutuna Ulaşan Şiddete Dur Demek İçin ‘’ Sağlıklı ve güvenli şartlar da çalışmak,İşimizi kaliteli ve güvenlikli ortamlar da yapmak ve yaşamak için alınan eylem kararlarını destekliyor ve tüm üyelerimizi ve çalışanları alınan eylem planına uymaya davet ediyoruz.

Sevginin, merhametin, hoş görünün sembolü olan bir meslekte böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Sağlık çalışanlarına yapılan bu saldırıların önlenmesi için gerekli tedbirlerin acilen alınmasını yetkililerden bekliyoruz.

DİYAHED YÖNETİM KURULU